władca pierścieni
Władca Pierścieni – drużyna pierścienia książka

Władca Pierścieni – drużyna pierścienia książka

Jako nastolatek, nigdy nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę miał okazję czytać książkę, która wciągnie mnie tak bardzo, że przez cały czas będę o niej myślał. A jednak się to stało. Władca Pierścieni to książka, która zawładnęła moim umysłem i sercem.

Drużyna Pierścienia to historia o tym, jak czworo przyjaciół staje się częścią wielkiej przygody, w której muszą uratować Śródziemie przed zagładą. Jest to także historia o miłości, przyjaźni i odwadze.

Drużyna pierścienia książka: ciekawostki i fakty

“Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” jest książką fantasy autorstwa J. R. R. Tolkiena. Opowiada historię Frodo Bagginsa, hobbita, który dziedziczy Pierścień Władzy od swojego kuzyna Bilbo Bagginsa. Pierścień jest mocny i wszechpotężny, a jego władca może zniszczyć Śródziemie. Frodo musi więc wyruszyć ze swoimi przyjaciółmi na północ, do Mordoru, aby tam wrzucić Pierścień do głębokiej studni Mount Doom.

Książka została napisana w latach 1937-1949 i opublikowana w 1954 roku. Jest to pierwsza część trylogii “Władca Pierścieni”. Druga część to “Dwie Wieże”, a trzecia to “Powrót Króla”. Trylogia ta jest uważana za jedno z najważniejszych dzieł literackich XX wieku.

Drużyna pierścienia książka: recenzja

“Władca Pierścieni” to jedna z najpopularniejszych powieści fantasy ostatnich lat. Książka opowiada historię hobbita Frodo Bagginsa, który musi przenieść Pierścień Władzy na drugi koniec Śródziemia, aby go tam zniszczyć. Podróż jest trudna i niebezpieczna, a Frodo ma do pomocy tylko swoich przyjaciół: Samwise’a Gamgee, Meriadoca Brandybucka i Peregrina Tuka.

Książka jest bardzo dobrze napisana i ma wciągającą fabułę. Jest to idealna lektura dla osób, które lubią przygody i mają wyobraźnię. “Władca Pierścieni” to książka, która zapada w pamięć na długo.